17.12.2020.

Iepazīstot kādas valsts kultūru, vēsturi un ģeogrāfiju, neiztikt bez ieskata tās kulinārijas pasaules daudzveidībā. Kas garšo latviešiem, kādi ir Latvijā iecienīti ēdieni un to pagatavošanas noslēpumi – to interesenti aicināti izzināt “Garšīgo sarunu pēcpusdienās”.

 

Šī gada izskaņā četras pēcpusdienas – 21., 23., 28. un 30. decembrī - būs veltītas tam, lai projekta “Izzinām Latviju” dalībnieki iepazītu dažādu tautu virtuves daudzveidību, tradicionālos ēdienus un to pagatavošanas noslēpumus, kuri ir veiksmīgi iedzīvojušies Latvijā. Latvijā dzīvojošie ārvalstnieki ar ģimenēm un vietējās sabiedrības pārstāvji laipni aicināti uz tiešsaistes “Garšīgo sarunu pēcpusdienām”, kurās varēs iepazīt tādus Latvijā iemīļotus ēdienus, kā siļķe “kažokā”, kāpostu tīteņi, Aleksandra torte un piparkūkas. Tikšanos laikā runāsim par ceļiem, pa kuriem šie ēdieni nonākuši latviešu virtuvē, to reģionālajām īpatnībām, tradīcijām, simboliem un lietošanas veidiem. Apspriežot latviešu garšas izjūtu un kulinārās ieražas, būs ieskats arī dažādu tautu nacionālajās virtuvēs.

 

“Garšīgo sarunu pēcpusdienas” būs skatāmas un klausāmas tiešsaistē – Zoom platformā. Tās top sadarbībā ar bloga garsigalatvija.lv autoriem Sandru Ošiņu (ēdiens, stāsti) un Valdi Ošiņu (foto, video).

 

Laipni aicinām visus projekta “Izzinām Latviju” dalībniekus un vietējās sabiedrības pārstāvjus piedalīties “Garšīgajās sarunu pēcpusdienās”. Pasākumi tiešsaistē ir bezmaksas!

Pieteikšanās pasākumam un plašāka informācija: tālr. 26599060 vai e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Interesentiem, kuri būs pieteikušies, dienu iepriekš tiks nosūtīta saite uz pasākuma platformu.

Tiksimies, lai izgaršotu!

Projektu „Izzinām Latviju” Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros īsteno biedrība „Zaļais meridiāns” sadarbībā ar mācību centru un konsultāciju centru “Mensarius”. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līguma Nr. PMIF/8/2019/3/04.

 

Papildu informācijai:

Marija Dubicka, tālrunis 29414010

E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

https://www.facebook.com/integracijai/

vai

Santa Lāma, tālrunis 26599060

E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

https://www.mensarius.lv/index.php/lv/

ESlogo  KM  zalais meridiansmensarius logo