ai veicinātu personu, kuras ir trešo valstu valstspiederīgie un kuras likumīgi uzturas Latvijā (imigrantu), iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, no 2020. gada marta līdz 31. decembrim biedrība „Zaļais meridiāns” sadarbībā ar mācību un konsultāciju centru “Mensarius” īsteno projektu „Izzinām Latviju”.

Projekta aktivitātēs aicināti piedalīties visi trešo valstu piederīgie, kas ieguvuši termiņuzturēšanās vai pastāvīgās uzturēšanās atļaujas un Latvijā ieradušies dažādu iemeslu dēļ – darba, studiju, ģimenes apvienošanās vai citu iemeslu dēļ. Dažos pasākumos kopā ar Latvijā dzīvojošajiem ārvalstniekiem lūgti piedalīties būs arī vietējās sabiedrības pārstāvji.

Galvenās aktivitātes projekta gaitā būs integrācijas kursi, latviešu valodas kursi, latviešu sarunvalodas klubs un izglītojoši, starpkultūru komunikāciju veicinoši pasākumi.

Integrācijas kursu programma piedāvās iebraucējiem izzināt Latvijas vēstures pamatvērtības un valsti, tās politisko sistēmu, gūt zināšanas par sociālo, izglītības un veselības aprūpes pakalpojumu sistēmu Latvijā un pieejamību, iepazīties ar situāciju darba tirgū, nodarbinātību, iespēju strādāt algotu darbu vai veidot savu biznesu, kā arī - zināšanas par Latvijas kultūru, tradīcijām un iemaņas starpkultūru dialoga veidošanā. Bezmaksas integrācijas kursos plānots apmācīt 200 imigrantus visā Latvijā.

Latviešu valodu imigranti varēs mācīties 120 stundu garos kursos. Savukārt nostiprināt apgūtās zināšanas valodas prasmes - latviešu sarunvalodas klubā - neformālā un draudzīgā gaisotnē. Latviešu valodas kursi un kluba nodarbības paredzētas četros Latvijas reģionos.

Iepazīstinot ar Latvijas kultūru un mākslu, notiks virkne starpkultūru komunikāciju un socializāciju veicinoši pasākumi. Latvijā dzīvojošie ārvalstnieki tiks aicināti apmeklēt Rīgas un Liepājas teātrus, Latgales vēstniecību “Gors”, mākslas muzeju “Rīgas Birža”, Rīgas Kino muzeju, Latvijas Dzelzceļa muzeju un Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcu. Notiks arī kopīgas radošās darbnīcas, kurās imigranti tiks aicināti radoši iesaistīties un aktīvi līdzdarboties, garšīgo sarunu pēcpusdienās dalībnieki iepazīs latviešu un citu tautu nacionālo virtuvi un ēdienu gatavošanas noslēpumus. Latviešu amatu prasmju iepazīšanas un apguves darbnīcas notiks Piebalgā, piedāvājot projekta dalībniekiem iepazīt Latvijas kultūras kanonā iekļautās tautas tradīciju vērtības un kopīgi mācīties siera siešanu, pīrāgu cepšanu, sviesta kulšanu, zāļu vainagu pīšanu un vasaras saulgriežu rituālus.

Projektu „Izzinām Latviju” Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros īsteno biedrība „Zaļais meridiāns” sadarbībā ar mācību centru un konsultāciju centru “Mensarius”. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līguma Nr. PMIF/8/2019/3/04.

Papildu informācijai:

Marija Dubicka, tālrunis 29414010

E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

https://www.facebook.com/integracijai/

vai

Santa Lāma, tālrunis 26599060

E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 ESlogo    KM  zalais meridians mensarius logo