Mensarius 10 gadiSĀKUMS 2000. gadā es teicu: „Nē! Grāmatvede es nekad un nemūžam nebūšu!”, saka grāmatvedības un apmācību kompānijas valdes priekšsēdētāja Linda Miezīte. Runājot par darbu mātes kompānijā, praktiski bija jādara viss, ko dara uzņēmuma vadītājs, un ne tikai – lietvedība, grāmatvedība, juridiskās lietas, maksājumi, personāls. Lielākais ieguvums bija padomdevēji – “revidente” Velga Besedina, pasniedzējas Līksma Stiglica un Gundega Saule. Linda stāsta: „ Vēlāk darbs VID ar klientiem pārskatu pieņemšanas un pēc tam lēmumu pārsūdzēšanas daļā ļāva ieraudzīt lietu otru pusi un radīja vēlmi un pārliecību, ka ir jādara ne tik “sausas” lietas, bet jāpalīdz, jāmāca, jākonsultē grāmatveži un uzņēmēji, lai mazinātu kļūdas, radītu pozitīvu attieksmi pret grāmatvedi. Studijas uzņēmējdarbībā, vīra atbalsts, likteņa līkloči, brāļa ierosinājums ļāva mazpamazām nonākt pie atziņas, ka ir jāatver pašai savs uzņēmums. 2004. gadā ģimenē pieteicās dēls, un nonācu līdz lekciju lasīšanai.” Paralēli Linda Miezīte izvēlējās mācīties grāmatvedību profesionālajās programmās. Jau 2005. gada 8. novembrī piedzima arī savs uzņēmums. Pirmie klienti, konsultācijas, klientu atrašana un sajūta, ka pārbauda, ko tu vari, vai esi profesionālis, vai var uzticēties. Jā, tas bija laiks, kad jaunam grāmatvedības pakalpojumu sniedzējam ir jāizcīna sava vieta zem saules. Tā soli pa solim dzima MENSARIUS. Šādu kompānijas nosaukumu ierosināja vīrs, kurš atrada, ka vārds tulkojumā no latīņu valodas nozīmē „finansists”. Savukārt logotips – aplis, kas izaug no punkta, – ir simbolisks attēlojums dabiskiem procesiem un domai, ka no sīka piliena var izaugt lieli viļņi, kas izplatās un maina apkārtni, maina vidi…

Lasīt tālāk...

Linda ZalktisSIA „Mensarius” ir grāmatvedības programmas ZALKTIS oficiālais apmācību partneris kopš 2008. gada.
Zalktis ir ērti lietojama datorprogramma, kurā var ievadīt visus firmas finansiālos datus un iegūt visdažādākos pārskatus – gan VID, gan pašas firmas vadības vajadzībām
Šobrīd „Mensarius” sniedz maksas konsultācijas un programmas apmācību mazajām grupām un individuāli. Izglītības programmas mērķis ir apgūt darbu ar grāmatvedības programmu ZALKTIS no nulles līdz bilancei. Pēc programmas apgūšanas tiek izsniegta apliecība par kursa pabeigšanu.
Ir izveidojusies arī produktīva sadarbība ar NVA par programmas apmācību bezdarbniekiem 80 stundu apmērā (20 mācību dienās). ZALKTIS ir populāra programma, kas iekaro arvien lielāku lietotāju skaitu. Tās popularitāte izskaidrojama ar to, ka grāmatvedības datorprogrammai ZALKTIS ir ērts pielietojums, un tās izmaksas ir demokrātiskas. Visas funkcionālās īpašības izmantojamas gan mazo uzņēmumu, gan sabiedrisko organizāciju grāmatvedības uzskaites kārtošanai. To var izmantot arī pašnodarbinātās personas.
Vienreizējās iegādes izmaksas ir EUR 110, un katru ceturksni iznāk dažādi atjauninājumi un papildinājumi, kuru iegāde ir pašu grāmatvežu rokās. Ja grāmatvedis vai uzņēmuma īpašnieks uzskata, ka papildinājums vai uzlabojums noder konkrētajai uzņēmējdarbībai, tad tā iegādes izmaksas ir EUR 25 ceturksnī.
Programma nodrošina dažādas atskaites jebkurā laika intervālā apskatei un izdrukai: gan konta apgrozījumu, klienta apgrozījumus jebkurā kontā, pielāgo kontu plānu pēc nepieciešamības, peļņas un zaudējumu aprēķinus, kases pārskatus, noliktavas preču apgrozījuma datus, algu aprēķinus; nodrošina nodokļu pārskatu izdrukāšanu: pievienotās vērtības nodokļa deklarāciju, pārskatu par priekšnodokļa summām, kas iekļautas PVN deklarācijā, ziņas par darba ņēmējiem, ziņojumus VSAOI no darba ņēmēju darba ienākumie, IIN pārskata mēnesī u.c.
“Mensarius” apmāca kā veikt grāmatojumus, izrakstīt rēķinus, preču pieņemšanas aktus, apstrādāt bankas dokumentus utt. Ar programmu var strādāt gan kompānijas, kurām apgrozījums ir miljons, gan arī mazas kompānijas un pašnodarbinātie. Uz MENSARIUSU pēc zināšanām un padoma ir nākuši gliemežu audzētāji, kosmētikas ražotāji un tirgotāji, pakalpojumu sniedzēji - visiem šī programma noder.

Lasīt tālāk...

Telpas dažādu pasākumu organizēšanai Rīgas centrā!

Piedāvājam Jums lielu telpu dažādu pasākumu organizēšanai:

bērnu ballītēm - nāc AR jubilāru, draugiem un pasākuma vadītāju, izmanto telpu uz 3 stundām pa 30,00 eur vēlies ilgāk darboties par katru nākamo stundu 5,00 eur.

koorparatīvajiem pasākumiem - uzņēmumam jubileja, ziemassvētku pasākums, seminārs, darbinieku saliedēšanas pasākums, dzimšanas, vārda diena.

vienkārši nepieciešama telpa semināram, lekcijai vai dzimšanas dienas vai vārda dienas svinībām nāc pie mums uz Mācību centru "Mensarius" vienosimies par noteikumiem.

 

Mēs varam piedāvāt telpas sākot no  14.7 līdz 41 kv. - ar galdiem, krēsliem pašā Rīgas centrā - Merķeļa iela 11-415

Varam piedāvāt - radošās darbnīcas - stikla, zīda apgleznošana, dekupāža, pērļošana, filcēšana, māla figūriņu veidošana, zīmēšana.

Pieaaugušajiem arī komandu saliedēšanas pakalpojumus.

Ja nav pasākuma vadītāja, pasaku tēla vai trauku - jautā! Nāc ar savām idejām - īstenosim.

Grāmatvedības būtība ir vadītāja iespēja, redzēt sava darba augļus ciparos. Sadzirdēt grāmatveža ieteikumu, kas ir darbībā jāuzlabo, jāpilnveido, jāmaina. Ne vienmēr svarīgākais ir tehniski apkopoti, sakārtoti dokumenti, bet apziņa, ka ar mana uzņēmuma dokumentāciju un saimnieciskās darbības uzskaiti ir viss kārtība, jo man ir tas īpašais palīgs – grāmatvedis.
Palīdzam mikro, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un saimnieciskās darbības veicējiem veikt pilnīgu grāmatvedības uzskaiti no idejas, reģistrācijas sākuma līdz gada pārskatiem visā darbības laikā.

Grāmatvedības metodikas izstrāde – daudziem uzņēmumu vadītājiem nav iespējas izveidot, šo rokasgrāmatu grāmatvedim, kā strādāt, bet tā ir nepieciešama, jo ir pirmais dokuments, ko pajautās VID tematiskās pārbaudes vai audita laikā. Mūsu komanda izstrādās Jums šo svarīgo dokumentu, tieši Jums un tas būs noderīgs un svarīgs. Maksa sākot no 80 € par metodikas izstrādi, atkarībā no uzņēmuma sarežģītības un sfēras.

EStiesaJuridiskās formas izvēle – Tas ir diezgan būtiski orientēties uzņēmējdarbības formā, kur saprast, kas man īsti ir domāts, tāpēc aprunājoties ar mūsu kolektīva profesionāli Lindu Miezīti Jūs gūsiet stundas laikā izpratni par to, kas Jums ir vislabākais, kāda atšķirība starp to ko Jūs vēlējāties un vēlaties tagad. Maksa par konsultāciju sākot no 30 € par stundu, atkarībā no uzņēmuma sarežģītības un sfēras.

Konsultējam par finanšu plānošanu un nodokļu atvieglojumiem. Tas ir būtiski gan fiziskām personām – ģimenēm ar vairākiem apgādājamajiem, lai saprastu, kā sadalīt atvieglojums, lai būtu gūts labākais finansiālais izdevīgums.

Protams, uzņēmumam, individuālajam komersantam, saimnieciskās darbības veicējam ar jāplāno savas finanses un jāveido budžets pat mikrouzņēmumam. Daudzi uzņēmēji par to aizmirst un nedomā. Preces, pakalpojuma pašizmaksa arī ir būtiska lieta, lai gūtu panākumus.

Konsultācijas pa tālruni, skype 25,00€ mēnesī (2 stundas)

no 2014.gada sākam jaunu pakalpojumu - Ja esi grāmatvedis, uzņēmuma vadītājs, bet nav kam pajautāt viedokli - piesaki pakalpojumu linda@mensarius.lv, apmaksā rēķinu 25,00 € mēnesī līdz 2 stundām,  zvani pa tālruni 29715835, skype linda.miezite (verus).

Piedāvājam uzņēmumiem juridiskās konsultācijas. Uzņēmumu pāstāvība Valsts ieņēmumu dienestā un tiesu iestādēs. Konsultācijas nodokļu likmdošanā. Izgtavojam uzņēmumiem tipveida līgumus vai īpašu līgumu atsevišķam darījumam.